A Bengals idén biztos nem hosszabbít Daltonnal
A Bengalsnál meg akarják nézni, mire képes Andy Dalton Zac Taylorral, mielőtt hosszabbítanának vele. Bölcs elképzelés.

Dalton 31 éves már, még a 2014-es szezon előtt írt alá egy 6 éves, 96 millió dolláros szerződést, ami a 2020-as szezon végéig, vagyis még két évig érvényes. A szerződés egyébként nagyon rendben van, Dalton jelenleg a 18. legjobban kereső irányító a maga 16 milliós fizetésével, utána már az újoncszerződéssel játszó Baker Mayfield jön a sorban.
Ettől persze Dalton még nem nem lesz jó irányító, de egy jó rendszerben életképes játékos. Karrierje első öt évében 50-26-1-es mérlege volt, ami nagyon is jó, de az utóbbi 3 szezonban elért 18-24-1-es mérleg azért jól mutatja, hogy egyedül nem fogja sikerre vinni a csapatot.
Idén 16 millió dollárt keres, ha kivágnák, akkor ugyanennyit spórolna a csapat (nem fogják, rengeteg pénze van a Bengalsnak). Jövőre ugyanez lesz a helyzet, csak 16 helyett 17,5 milliós lesz a fizetése.
Azért azt tegyük hozzá, hogy az egy kiugró 2015-ös évet leszámítva Dalton soha nem tudott jó teljesítményt nyújtani. Egy erős közepes játékos volt mindig is, aki a jó csapat játékát nem tette tönkre, de hogy ő váltsa meg a világot arra nem képes. Karrierje első részében a liga egyik legjobb védelme volt a bengáliaké, ami Zimmer távozása után fokozatosan leépült (tavaly láthattuk, hogy meddig sikerült lesüllyednie). Nagy csodát nem lehet tőle várni szerintem idén sem.
A német felnőttfilmgyártás egyik mélypontja az extrémsportoló Andrea Dalton. Én mindig összerezzenek, ha A Daltonról olvasok…
M Wild nevű irányítónak tudnék szurkolni.