McCoy: Nyerni akarok!
Gerald McCoy draftolása óta most először lett szabadügynök, most pedig lehetősége van olyan csapathoz igazolni, ahol a rájátszásért küzdhet. Üdítő újdonság lenne ez számára, még soha nem játszott a PO-ban.

Győzni akarok. Minden csapat esélyes, mindegy, hogy hol élek. A fontos az, hogy nyerjek
– mondta a DT az ESPN-nek.
McCoy iránt a Colts, a Panthers, a Bengals, a Browns és a Ravens érdeklődött eddig, bár állítólag más csapatok is keresték. A megnevezett ötös közül egyébként egyedül a Bengals nem tartozik a jobb csapatok közé, a másik négy csapatnak reáli esélye van a PO-ra.
A hírek szerint egy csapat 11 millió dollárt ajánlott neki, de ha PO-esélyesnél akar játszani, nem kizárt, hogy lejjebb kell adnia az igényeiről, bár a Coltsnak és a Brownsnak még akár ez is beleférne.
Ez eddig még soha nem fordult meg a fejemben, de tisztán munkavállalói szempontból egyáltalán nem éri meg contender csapathoz mennie. Egyrészt kevesebb pénzt kap, másrészt többet kell dolgoznia. Tehát, ha kap a Bengalstól 11m-t, az meccsenként kb. 700e (16 meccs, várhatóan nincs PO). A Coltstól kap mondjuk 9 millát, de SB-ba jutnak Wild Card helyről (20 meccs), az meccsenként 450e, tehát az előbbi verzió 65%-a. Arról nem is beszélve, hogy mennyivel nő a sérülés veszélye. A gyűrű nyilván nagy vonzerő, de ha valaki nagy pénzt akar keresni és hosszú egyben karriert, akkor gyenge csapathoz menni a jó választás :) (ebből a szempontból a Pats játékosai a legrosszabb üzletemberek, hiszen ott mindenkit alulfizetnek, a plusz meccsek viszont minden szezonban borítékolhatók).
Szerinted 700/2=450 ? :)
Bocs, későn írtam a kommentet, javítottam :) De a lényegen alapjában nem változtat.
Egy játékos bevételei nem feltétlenül csak a fizetéséből állnak, hozzájön mindenféle reklámbevétel, saját termék (TB12), üzletrészük van mindenféle vállalkozásban: Manning 31 Papa John’s pizzériának volt a tulajdonosa. Ezek a lehetőségek nem akkor jönnek, ha egy kutyaütő bandában húzzák le a karrierjüket. Aki tervez a foci utáni életre is, az szerintem akar kontender csapatban játszani.
Ne keverjük bele az olyan top játékosokat, akiknek tkp. mindegy, hogy hol játszanak. Manning még évekkel a visszavonulása után is az egyik legfoglalkoztatottabb NFL reklámarc volt, neki még csapat sem kellett hozzá.
Ettől függetlenül szerinted ő elment volna a Patsbe fele pénzért? Vagy mondjuk Rodgers vagy Wilson elmenne jövőre 20m-ért, ha Brady kiesik? Szerintem kizárt.
Vissza a témára: Én nem a szupertop játékosokról beszélek, akik szinte egymagukban adják a franchise-ot. A legjobb példa Suh, aki 9 évre kötött két eszement gigaszerződést lúzer csapatokkal úgy, hogy összesen 3 PO meccset játszott. Ennyi idő alatt a Pats-cel 3 gyűrűje lehetne, de a pénz felét sem kapta volna meg (arról nem is beszélve, hogy 18 meccsel többet kellett volna játszania az állandó PO miatt).
Ráadásul reklám szempontból is jobban járt, mert a Lionsban és a Dolphinsban ő volt a(z egyik) legismertebb arc a franchiseban, a Patsben meg egy lett volna a sok közül. (note: azért írom mindig a Patset, mert annál tipikusabb contender csapat nincs).