Változtatna az NFL a lowering the helmet szabályon
Az NFL a játékosok testi épségének biztonsága érdekében bünteti azt, amikor valaki sisakkal előre megy bele egy ütközésbe – legyen az támadó vagy védő. Azonban gyakran előfordul, hogy egy adott ütközésnél mindkét oldalon hibáznak a játékosok, a bírók viszont csak az egyik oldalra dobnak zászlót – emiatt a liga szeretné, hogy hasonló eseteknél mindkét fél kapjon egy zászlót, a büntetések pedig kioltsák egymást.

Legutóbb hasonló esett a Hall of Fame meccsen volt, amikor a Falcons futója, Brian Hill zászlót kapott lowering the helmet miatt, miközben a Broncos safetyje, Dymonte Thomas ugyanezt csinálta. Ebben az esetben csak a Falconst büntették a bírók, az új szemlélet szerint viszont mindkét szabálytalan játékos kapna zászlót, a büntetések pedig kioltanák egymást – vagyis a játék érvénytelen lenne és meg kellene ismételni.
A döntés jó, de azon agyalok, hogy ahogy a sisakok egyre nagyobbak lesznek a fejsérülések elleni védelem érdekében, úgy egyre nehezebb lesz kikerülni, hogy a sisak ne érintkezzen a másik játékossal. Egy hőskorbeli képet a maival összevetve ott még volt valós értelme a vállal való ütközésnek, ma viszont ennek a kivitelezése egyre nehezebb lesz, miközben előre kellene haladni. Persze a látványosan fejjel felöklelő mozdulatokat könnyű észrevenni, de félő, hogy a vétlen mozdulatokból bekövetkező fejjel való ütközések száma ettől a szabálytól nem fog csökkenni számottevően.
A sisakok nem a fejsérülések elleni védelem miatt lesznek egyre nagyobbak, hanem mert egyre nagyobb “állatok” játszanak a pályán, akiknek a feje is akkora, mint egy görögdinnye. :D Láttad te már Linval Josephet például nyilatkozni? A feje nem fér bele a képernyőbe! :D :D :D Képzelheted mekkora sisakra van szüksége.
Erre meccsenként kb 100-150 zászlót lehet majd dobni.
Nincs is annyi a bíróknál!
Akkor most már legalább tudjuk miről szól ez az egész, valakinek van egy sárga zászlókat gyártó cége és helyzetbe akarják hozni.
Ha repül rá a Personal foul és 2 után villan a piros lap, akkor van értelme. A tepis épségét legjobban úgy lehet védeni, hogy a különösen nagy állatoknak nincs helye a pályán.