Az NFL drafton a csapatok akarata érvényesül. A csapatok döntik el, egy-egy egyetemről kikerült játékos hol kezdi meg az NFL karrierjét, és ebbe a játékosnak semmilyen beleszólása nincs. Néha előfordul, hogy valaki annyira elégedetlen az őt draftoló csapattal, hogy kiharcol egy cserét. De itt is csak annyit tud befolyásolni, hova ne kerüljön, abba továbbra sincs beleszólása, hová menjen. Egy alkalommal azonban előfordult, hogy egy játékos kijelentette, melyik csapathoz akar menni, és addig ügyködött ezen, míg végül tényleg oda nem került. Ő volt Bernie Kosar.

Egy irányítószegény draft
Az 1985-ös draft nem bővelkedett az irányítókban. Olyan nevek jelentkeztek erre a börzére, mint Randall Cunningham, Steve Bono, vagy Frank Reich. Közülük Cunninghamnek végül sikeres NFL karrierje volt, de prospectként nem tartották sokra, a többiek pedig nagyrészt cserék voltak egész karrierjük során. Egyik irányítóért sem volt értelme első kört adni. Így azok a csapatok, akik QB-t szerettek volna, csak sóhajtani tudtak, hogy ebben az évben sem lesz irányítójuk.
Március 14-én alig másfél hónappal a draft előtt a Miami University irányítója, Bernie Kosar kiállt a média elé, és kijelentette, jelentkezik a ’85-ös draftra. Kosar az egyetemi bajnokság egyik legnagyobb sztárja volt. Két évet játszott Miamiban, ahol rekordokat döntögetett. Pontos passzokat osztogatott, a karjánál pedig csak a footballintelligenciája volt erősebb. Egy NFL kész játékos benyomását keltette a pályán. Egy gond volt csupán. ’85 tavaszán még csak harmadéves egyetemista volt, tehát nem végzős.
Ekkoriban az volt a szabály, hogy végzős egyetemisták jelentkezhetnek a draftra, vagy olyan egyetemisták, akik legalább két évet játszottak az egyetemen, és még az NFL szezon kezdete előtt diplomát szereznek. Kosarnak megvolt a két éve a pályán, de a diplomáig még egy évre szüksége lett volna. Csakhogy ő kidolgozott egy olyan tanulmányi tervet, aminek köszönhetően tavasszal és nyáron össze tudja szedni a hiányzó kreditjeit, és nyáron lediplomázhat. Ez emberfeletti hajtást jelentett, de ő eltökélt volt abban, hogy ezt teljesítse, mert úgy érezte már kinőtte az NCAA-t, és készen állt az NFL-re.
Kosar bejelentésére azonnal fellélegzett a liga, hogy lesz legalább egy irányító a drafton, akire érdemes odafigyelni, és abban is biztos lehetett mindenki, hogy a csapatok ölre fognak menni azért, hogy ezt az irányítót megszerezzék. Az unalmasnak ígérkező draft hirtelen sokkal izgalmasabb lett.
Gyerekkori álom
Kosar a bejelentésnél azt is megjegyezte, hogy Ohióban nőtt fel, és gyerekkora óta Browns szurkoló. Egy álma teljesülne azzal, ha a Brownsban játszhatna, és ő vezetné a csapatot Super Bowl győzelemre. Clevelandben ekkor éppen irányítóhiány volt, és a Browns is örült volna, ha Kosar náluk játszik. Egyetlen gond volt csupán. A Browns a hetedik helyen húzhatott a drafton, és esélytelen volt, hogy Kosar odáig lecsússzon.
