Rosszul bíráskodsz? Az NFL leküldhet a „másodosztályba”

Az NFL és a játékvezetők szakszervezete között nemrég megszületett új Kollektív Szerződés egyik legérdekesebb eleme, hogy a liga mostantól a gyengén teljesítő bírókat akár a UFL-be is elküldheti továbbképzésre.

Az elmúlt napokban már kiderült, hogy az új megállapodás létrehozza a játékvezetői „gyakorlócsapatot”, vagyis egy tartalék keretet, amelyből szükség esetén lecserélhetők vagy pótolhatók a bírók. Most újabb részletek kerültek nyilvánosságra, és ezek még tovább növelik az elszámoltathatóságot.

Jön a gyakorlócsapat a bíróknál is

Az ESPN beszámolója szerint minden szezon után külön értékelik majd azokat a játékvezetőket, akik nem kaptak rájátszásbeli feladatot. Az NFL illetékesei és a bírók közösen elemzik ki a hibás ítéleteket, a helyezkedési problémákat és az egyéb hiányosságokat.

A folyamat végén bizonyos játékvezetőket a UFL-be küldhetnek, hogy ott dolgozzanak tovább a fejlődésükön.

A döntésről Ramon George, az NFL játékvezetői fejlesztésért felelős alelnöke beszélt. Elmondása szerint a cél nem a büntetés, hanem a képzés és a fejlődés elősegítése.

Az új rendszer tehát lényegében létrehozza a játékvezetők „másodosztályát”. Ha valaki nem teljesít megfelelően az NFL-ben, könnyen lehet, hogy a következő szezon előtt a UFL-ben kell bizonyítania, hogy megérdemli a visszatérést a legmagasabb szintre.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x