Jön a gyakorlócsapat a bíróknál is

Új korszak kezdődhet az NFL játékvezetésében. A liga és a játékvezetők szakszervezete nemrég megállapodott az új kollektív szerződésről, amelynek egyik legérdekesebb eleme egy olyan újítás, amelyet eddig leginkább a játékosoktól ismerhettünk: létrejön a bírók “gyakorlócsapata” – írja az ESPN.

Az új rendszer célja egyszerű: növelni a versenyt és javítani a játékvezetés színvonalát.

Az NFL tervei szerint akár 12 tartalék játékvezető is bekerülhet ebbe a különleges keretbe. Ők egy-egy bírói csapathoz lesznek rendelve, együtt utaznak a stábokkal, részt vesznek a felkészülésben, és szükség esetén azonnal bevethetők lesznek.

Ez nemcsak sérülések esetén jelenthet megoldást, hanem gyenge teljesítmény esetén is.

Az NFL játékvezetői fejlesztésért felelős alelnöke, Ramon George szerint az új rendszer „versenyhelyzetet teremt majd a játékvezetők között a lista tetejétől az aljáig”.

A liga számára az egyik legfontosabb tanulságot a 2025-ös szezon egyik mérkőzése jelentette. A Bills és Texans csütörtök esti összecsapásán Adrian Hill vezetőbíró megsérült, és nem állt rendelkezésre azonnali helyettes. A stáb egyik másik tagjának kellett átvennie több feladatot is, ami rámutatott a jelenlegi rendszer egyik komoly hiányosságára.

Az új megoldás azonban nem mindenki szerint problémamentes.

Több játékvezető attól tart, hogy folyamatos nyomás alá kerülhetnek, hiszen a tartalék bírók gyakorlatilag ott ülnek majd a kispadon, készen arra, hogy átvegyék a helyüket. A kritikusok szerint ez akár ronthatja is a teljesítményt, hiszen a bírók minden hibánál attól félhetnek, hogy lecserélik őket.

Az NFL viszont másként látja a helyzetet. A liga álláspontja szerint a játékosoknak és az edzőknek is folyamatosan meg kell küzdeniük a helyükért, így nincs ok arra, hogy a játékvezetők kivételt élvezzenek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x